fbpx

Makijaż próbny – słuszna potrzeba czy zbędny wydatek?

Makijaż próbny – słuszna potrzeba czy zbędny wydatek?

Na pewno wiele Panien Młodych poszukuje podstawowego kompendium wiedzy związanej z przygotowaniami ślubnymi. Dlatego dokładamy wszelkich starań ze swojej strony, by przygotować dla Was taki poradnik ślubny, który sukcesywnie będziemy rozszerzać o nowe tematy.

Zaczniemy od kwestii próbnego makijażu ślubnego. Na początek warto  odpowiedzieć na kilka pytań, zanim przystąpimy do udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule. Zaczynamy:

  • Czy jesteś osobą wymagającą?
  • Czy lubisz mieć wszystko pod kontrolą?
  • Czy cenisz sobie spokój?
  • Czy to będzie dla Ciebie pierwszy w życiu makijaż wykonany przez wizażystkę?

Jeśli na większość pytań odpowiedziałaś twierdząco, to zdecydowanie, makijaż próbny jest potrzebny. Ta usługa u większości wizażystek jest punktem obowiązkowym – inaczej nie ma możliwości skorzystania z makijażu ślubnego. Dlaczego?

Makijaż próbny – co warto wiedzieć na początek

Otóż podczas spotkania na makijażu próbnym wizażystka może ocenić kondycję skóry Klientki i odpowiednio wcześnie zadbać o jej poprawę. Wypielęgnowana skóra jest najlepszą bazą pod makijaż i warto mieć tego świadomość. Bez odpowiedniego przygotowania makijaż ślubny może okazać się rozczarowaniem. Nie dlatego, że ktoś wykonał go niepoprawnie. Przez nieodpowiednią dotychczas pielęgnację skóry może on może być nietrwały, wyglądać ciężko, podkreślać przesuszone partie skóry. Żadna Panna Młoda nie chciałaby doświadczyć tego na kilka godzin przed rozpoczęciem uroczystości zaślubin. 

Bardzo ważne, by do makijażu próbnego przygotować się sumiennie: zrobić peeling twarzy, nie eksponować jej na promienie słoneczne, wyregulować brwi, pozbyć się wąsika. Te zalecenia są bardzo istotne.

Dzięki odpowiednio wcześnie wykonanemu makijażowi ślubnemu możemy wykluczyć ewentualne alergie na kosmetyki. Jest to oczywiście zjawisko bardzo rzadkie, ale jednak może się przytrafić. Podczas takiej próby mamy pewność, że w ten wielki dzień nic nas nie zaskoczy i nie sprawi problemu. 

Makijaż próbny – oczekiwania kontra rzeczywistość

Warto podkreślić także fakt, że nie wszystko da się zaplanować i wykonać tak, jak oczekuje tego Klientka. Z prostych powodów – nie zawsze to, co pięknie wygląda na blogach ślubnych w Internecie, sprawdzi się u nas. Makijaż próbny wykonuje się także po to, by sprawdzić, jak będziemy się w nim czuć, co ewentualnie należy zmienić i czy w ogóle makijaż stanowi dopełnienie naszej urody, a nie odwrotnie. To czas, kiedy wszystko na spokojnie i bez pośpiechu można przemyśleć i spróbować.

Ważnym aspektem wykonywania próbnego makijażu ślubnego jest fakt poznania osoby, która bezpośrednio uczestniczy w przygotowaniach innych Panien Młodych. W dniu ślubu, kiedy często stres bierze górę, nie zawsze jest czas na udzielenie porad, dotyczących trwałości makijażu w różnych warunkach atmosferycznych. A przecież pogody nie da się przewidzieć. Dlatego warto mieć chwilę, by porozmawiać z ekspertem i posiadać potrzebną wiedzę na przyszłość. I nie bój się pytać! Odpowiednia wizażystka z pewnością podniesie Cię na duchu, szczerze doradzi i będzie umiała słuchać i spełniać Twoje oczekiwania.

Poradnik ślubny, który do Was kierujemy to także uświadomienie Was, że warto zadbać o to, by podczas przygotowań przed jednym z najważniejszych dni znaleźć coś, o czym często się zapomina – czas dla siebie. I to daje nam też makijaż próbny. Możemy na spokojnie wszystko dopracować i zadbać o każdy szczegół. Pamiętajcie – w dniu ślubu może nie być na to czasu.

Kropla w morzu wydatków ślubnych – makijaż próbny

Oczywiście makijaż próbny to dodatkowy koszt. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy w skali całościowych wydatków związanych z organizacją ślubu i wesela stanowi aż tak duży procent? Dzięki wykonaniu go możemy sprawdzić trwałość oferowanej usługi, własne samopoczucie i komfort w makijażu. Najważniejsze jest to, jak Ty, Panno Młoda będziesz się czuła.

Mamy szczerą nadzieję, że poradnik ślubny, który przygotowujemy dla Was, będzie stanowił małą encyklopedię, zawierającą najważniejsze tematy związane z organizacją ślubu i wesela. Postaramy się dołożyć wszelkich starań, by w tym właśnie miejscu znalazły się odpowiedzi na najbardziej nurtujące Was pytania.

No właśnie – jaka jest Wasza odpowiedź na to postawione w tytule?

Tekst powstał we współpracy z Katarzyną Cynkier. Doceniamy jej wiedzę, zaangażowanie oraz ogromny talent. Zobaczcie sami! Kasi Instagram oraz Facebook.