fbpx

Pierwszy taniec – dlaczego warto się do niego dobrze przygotować?

Pierwszy taniec – dlaczego warto się do niego dobrze przygotować?

Jak wiecie, staramy się ze wszystkich sił ułatwić Wam przygotowania do tego wyjątkowego dnia – stąd nasz poradnik ślubny. Dziś podzielimy się z Wami kilkoma praktycznymi i przydatnymi poradami, które pozwolą Wam jeszcze lepiej przygotować się do tanecznych chwil i uniknąć niechcianych wpadek podczas występów przed gośćmi.

Zawsze polecamy zacząć naukę pierwszego tańca z dużo większym zapasem czasowym, niż myślicie, że jest to potrzebne. Są różne sytuacje losowe i wiemy, jak ważny jest zapas czasowy, aby nie spieszyć się niepotrzebnie i uniknąć stresu. Z doświadczenia wiemy, że jedynie nielicznym udaje się dopracowywanie pierwszego tańca na ostatnią chwilę ze względu na sporą ilość obowiązków przed weselem.

Lekcje pierwszego tańca a relaks przed ślubem

Oprócz tego, że te lekcje mają na celu stworzenie wymarzonej choreografii dostosowanej do Waszych możliwości, ich zadaniem jest także chwila relaksu dla Was. Przygotowanie pierwszego tańca powinno być przyjemnością i dobrą zabawą, a nie obowiązkiem. Oczywiście nie ominie Was nauka kroków, powtarzanie choreografii, poprawianie i udoskonalenie Waszego tańca, ale odbędzie się to w przyjaznej atmosferze. Pamiętajcie, że podczas lekcji możecie zadawać pytania, dotyczące choreografii, czy też wprowadzać w niej zmiany. Każda choreografia tworzona jest indywidualnie pod daną parę. Oczywiście czekamy na Wasze sugestie i pomysły.

Jeśli macie wybrany utwór, do którego chcecie tańczyć, to ułożymy do niego choreografię, biorąc pod uwagę preferowany styl taneczny i Wasze oczekiwania. Najlepiej przesłać nam wybraną piosenkę jeszcze przed pierwszą lekcją, dzięki czemu przygotujemy szkielet choreografii, nie tracąc czasu podczas spotkania z Wami. Natomiast jeśli nie możecie się zdecydować, to po pierwszych zajęciach z przykładowych możliwych figur tanecznych pomożemy Wam dobrać odpowiedni styl i piosenkę.

Podczas pierwszej lekcji ustalamy również jak wygląda suknia Panny Młodej – to niezwykle ważne, by dobrać odpowiedni taniec i figury taneczne tak, by wykonywane ruchy były swobodne i nieskrępowane. Ale nie martwcie się – do każdej sukni ślubnej dobierzemy

Zachwycający układ taneczny

Już po kilku pierwszych lekcjach w szkole tańca warto zabrać ze sobą buty, w których będziecie tańczyć swój pierwszy taniec. To wskazówka zarówno dla przyszłej Panny Młodej, jak i Pana Młodego. Dzięki temu panowie będą mogli przyzwyczaić się do tańczenia w zdecydowanie mniej wygodnych butach, a panie do tańczenia na obcasach. Choreografię dobierzemy tak, żebyście czuli się pewnie i komfortowo. Dodatkowo warto zatańczyć Wasz układ na sali weselnej w butach ślubnych. Dzięki temu sprawdzicie czy parkiet nie jest zbyt śliski (w takim przypadku dobrze jest kupić antypoślizgowe podkładki). Co więcej pozwoli to Wam rozplanować choreografię względem przestrzeni, jaką będziecie mieli do dyspozycji.

Dobrym pomysłem jest również zabranie na zajęcia w szkole tańca długiej sukienki czy spódnicy, która będzie choć w niewielkim stopniu przypominać część sukni ślubnej. Oczywiście możemy udostępnić halkę z tiulem na kole, by jak najbardziej ułatwić Wam próby przed wielkim finałem.

Chcąc ułatwić Wam podjęcie pewnych decyzji i udzielić odpowiedzi na pewne ważne pytania w naszym poradniku ślubnym, zachęcamy Was do wygospodarowania czasu na taki kurs. Niezależnie od tego czy wybierzecie prosty układ taneczny, czy zaawansowaną choreografię, warto umówić się na lekcje tańca. Pozwoli to uniknięcie niepotrzebnego stresu już podczas wesela, a także będzie doskonałą rozrywką dla Was.

Tekst poradnika ślubnego, dotyczący pierwszego tańca powstał we współpracy z PERFECT SHOW. Zachęcamy Was do zapoznania się z ich oferta i skorzystania z ich usług! Tutaj macie ich stronę www, facebook oraz instagram.